אמיר-בינדר

מצדה 16תל אביב
אורח החיים המודרני מעמיס על כתפינו משאות כבדים. 
לחצים ומעמסות אלה גורמים לנו לפתח הרגלים מזיקים של שימוש לקוי בגופנו. הרגלים אלה מביאים איתם כאבים, בעיות פיזיות ופגיעה באיכות החיים. 

שיטת אלכסנדר, או טכניקת אלכסנדר בשמה המקורי, היא תהליך לימודי בעל ממד בריאותי. מטרתה של השיטה היא לימוד הדרכים הנכונות לשימוש יומיומי בגופינו, שימוש נכון ומאוזן המוביל לשיפור בתגובות הגופניות, הרגשיות והנפשיות של כל אדם ולעלייה באיכות החיים. 

יתרונותיה של שיטת אלכסנדר רבים. בין היתרונות הבולטים והניכרים ביותר ניתן למנות:
העלאת המודעות לגוף ולדרך בה אנו מפעילים אותו
זיהוי הרגלים מזיקים המביאים ליצירת מתחים שליליים, כאבים כרוניים ובעיות פיזיות
שיפור הקואורדינציה
הקלה בהליך שיקומי - לאחר תאונות, ניתוחים או טיפולים רפואיים שונים. 

לימוד שיטת אלכסנדר יאפשר לכם לגלות מחדש את האיזון הדינאמי בין הגוף והנפש ולאמץ הרגלים ודפוסי תנועה טובים יותר ובריאים יותר.


מהי טכניקת אלכסנדר וכיצד היא יכולה לסייע לך? 

טכניקת אלכסנדר, הידועה גם בשם שיטת אלכסנדר, היא תהליך לימודי המסייע לנו בשינוי הרגלים. מטרתה להחזיר לגוף את האיזון הטבעי, שבעקבותיו מגיעים גם איזון נפשי, נינוחות ויכולת התמודדות טובה יותר עם האתגרים הרבים שמזמנים החיים המודרניים. 

שיטת אלכסנדר היא תהליך לימודי המועיל לאדם בשתי דרכים:
1.מניעת בעיות בריאותיות הנובעות מהרגלי תנועה לקויים באמצעות לימוד הרגלים נכונים. 
2.אקט שיקומי לאחר טיפולים או ניתוחים. 

למי מתאימה שיטת אלכסנדר? 

שיטת אלכסנדר מיועדת לכל אדם, בכל גיל, המעוניין לשפר את איכות חייו. בין מתרגלי השיטה ניתן למצוא ילדים, נשים בהריון ואנשים הסובלים מבעיות בריאות כגון כאבי ראש, כאבי גב ופריצות דיסק, בעיות יציבה, בעיות נשימה, צרידות, מתח ולחץ נפשי. לאור יתרונותיה השיטה נפוצה מאוד בקרב אנשים העוסקים במקצועות דינאמיים דוגמת ריקוד, נגינה וספורט וגם בקרב אנשים המבלים שעות ארוכות מול המחשב. 

איך לומדים ומתרגלים את שיטת אלכסנדר? 

השיטה נלמדת בשיעור פרטי. שיעור ממוצע בטכניקת אלכסנדר אורך 45-30 דקות. במהלך השיעור רוכש התלמיד כלים לשיפור פעילויותיו השגרתיות תוך שהוא והמורה עוברים על התנועות הפיזיות הבסיסיות של חיי היומיום, כגון עמידה והתכופפות, הליכה, שכיבה וישיבה על כיסא. הטכניקה מועברת באמצעות הסברים מילוליים ומגע יד עדין ומנחה של המורה. 

תהליך לימוד בסיסי של שיטת אלכסנדר אורך 15 עד 20 שיעורים. מומלץ מאוד להגיע לשיעורי ריענון לאחר תום תקופת הלימוד.